Anasayfa I Kariyer I Site Haritası I SSS I İletişim

İnka Bilişim Logosu

........................................................
........................................................
........................................................
........................................................
........................................................
Depo Otomasyon Çözümleri
E- Bülten Üyeliği
 
------------------------------------------------
Microsoft
------------------------------------------------
0216 469 69 00
(pbx)

Personel Devam Takip Çözümleri

Personel Devam Kontrol Sistemleri ( PDKS ) Nedir?

Teknolojinin gelişmesi tüm yaşam standartlarımızı değiştirdi, artık dünyanın her yerinden evimizi, işyerimizi IP kameralar aracılığıyla internetten izlenebiliyor, anında mesajlaşma programlarıyla dünyanın her hangi bir yeriyle yazışabiliyoruz.

Bireysel konularda olduğu kadar çalışma koşulları da çok değişti, eskiden çalışanlar işe giriş ve çıkışlarını imza yada manyetik kart basma saatleriyle yaparlardı, günümüzde ise bilgisayar kontrollü: Personel devam takip sistemleri çeşitli gelişmiş ürünler eklendi kartlı, parmak izli, retina taramalı sistemlerle giriş - çıkış kontrolü yapılmakta, internet üzerinden bu bilgilere yetkili kişiler çok kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

Tüm bu işlemler PDKS yazılımı ve donanımı ile birlikte olmaktadır.
PDKS yazılımı sayesinde personelinizin giriş - çıkış , puantaj, izin, devamsızlık, kesintiler, fazla mesailer gibi bilgilerini çok rahat kontrol edebilir, rapor alınabilir bu bilgileri tahakkuk işlemlerine aktarabilirsiniz.

Personel devam takip sistemleri PDKS yazılımının en büyük özellinin biri farklı ve karmaşık ( vardiya, postalar, çalışma tanımları vb.) çalışma koşullarına sahip olan firmalara çok rahat bir şekilde uyum sağlamasıdır.
 
PDKS

PDKS Sistemlerde Parmak İzi Tanıma Kullanımı

Personel Takibinde Kartlı Sistemlere göre daha yeni olan Parmak İzi okuyuculu PDKS sistemleri yeni olmakla birlikte çok daha güvenilirdir.

Eski kartı sistemlerde personelin kartlarını değiştirmeleriyle oluşan sahte geçişler mümkünken yeni kullanılmaya başlalan Parmak izli sistemlerde parmak izinin taklit edilmesi mümkün değildir.

Personel Devam Kontrol Sistemleri ( PDKS ) Teknolojileri

Personeli sisteme tanıtmada çeşitli PDKS yöntemler ve cihazlar vardır. Personeli sisteme tanıtmada çeşitli yöntemler ve cihazlar vardır. Bunlar bilgisayarda bulunan PDKS yazılımıyla entegre çalışır ve cihazdan gelen veriler Personel Puantaj yazılımı üzerine kaydedilir. Bu sayede personeliniz ne kadar mesai yaptığını, ne zaman işe gelip gittiğini anlık veya periyodik raporlar halinde alabilirsiniz.


Personel Takip Sistemlerinde kullanılan başlıca cihazlar ve yöntemler şunlardır.

1. Yüz Tanıma PDKS sistemleri
2. İris ( Göz ) Tanıma PDKS sistemleri
3. Damar Tanıma PDKS sistemleri
4. Parmak İzi Tanıma PDKS sistemleri
5. Ses Tanıma PDKS sistemleri
6. Kart Okuyucular


İsmini verdiğimiz PDKS teknolojilerindeki cihazlar PDKS yazılımına veri girişi sağlayan sistemlerdir. Yazılım buradan aldığı veriyi işleyerek puantaj tabloları oluşturur.
 

Personel Devam Kontrol (PDKS) Sistemini Kimler Mutlaka Kullanmalı...

Personel Devam Kontrol Sistemi, PDKS, şirket çalışanlarının, giriş-çıkış zamanının kayıt altına alınmasını ve bu kayıtlardan ilgili raporların oluşturulmasını sağlayan, PC üzerinde çalışan bir sistemdir. Özellikle orta ölçekli isletmelere çözüm getiren, 1 adet PC, mifare kartlar, barkodlu kartlar, proximity kartlar, güvenli bir database, kullanıcı dostu yazılımdan oluşan ve online çalışan sistem her türlü kapı ve/veya turnike geçişini sağlamaktadır.

................................
© 2010 İNKA BİLİŞİM
Her Hakkı Saklıdır.