Anasayfa I Kariyer I Site Haritası I SSS I İletişim

İnka Bilişim Logosu

........................................................
........................................................
........................................................
........................................................
........................................................
Bilişim Altyapı Çözümleri
E- Bülten Üyeliği
 
------------------------------------------------
Microsoft
------------------------------------------------
0216 469 69 00
(pbx)

Server Çözümleri


Microsoft Server İşletim Sistemi
 
Windows Server

Windows Server

Yerleşik Web ve sanallaştırma teknolojileri ile Microsoft® Windows Server® 2008, işletmelerin altyapılarının güvenlik ve esnekliğini arttırmalarını sağlar. Yeni sanallaştırma araçları, Web kaynakları, ve güvenlik geliştirmeleri zamandan tasarruf etmeye, maliyetleri düşürmeye yardımcı olmanın yanında, dinamik ve iyileştirilmiş veri merkezi için de bir platform sunar.

 • Sunucu Birleştirme ve Kaynak Optimizasyonu — Hyper-V

Sunucuların çoğu, işlem güçlerinin ortalama %80-90 kadarını kullanarak, kapasitelerinin oldukça altında çalışmaktadırlar. Windows Server 2008 sanallaştırma çözümü Hyper-V ile, tek bir fiziksel sunucu, birden fazla İş Alanı sunucusunun iş yükünü barındırabilmektedir

 • Dışarıdan Kullanıcılar için Esnek Uygulama Erişimi – TS RemoteApp

Windows Server 2008, kullanıcıların bir Terminal Services oturumunda, masaüstü bilgisayar yerine, bağımsız uygulamalara erişim sağlamalarına olanak tanıyan Terminal Services RemoteApp gibi çözümlerle, Terminal Services için geliştirilmiş yenilikler sunar. Bu uygulamaların işletimi ana bilgisayar üzerinde yapılır ve sadece uygulama pencereleri kullanıcıya gönderilir; bu şekilde istemci tarafında daha az kaynağa ihtiyaç duyulur ve yönetim ile dağıtım bedelleri de düşürülür.

 • Modüler, Minimum Kurulum — Server Core

Birçok ağ sunucusu ağ içerisinde özel atanmış olup, önemli görevler yürütmektedir. Yeni Server Core kurulum seçeneği, belirli sunucu görevlerinin işletimini yapmak için küçük bir ortam oluşturulmasını sağlar. Bu, BT departmanına mevcut donanımdan daha iyi faydalanma olanağı tanıyarak, güvenilirliğin ve verimliliğin geliştirilmesine yardımcı olur. Bu aynı zamanda, ihtiyaç duyulmayan dosyaları ve işlevselliği azaltarak süregelen yönetim ve yama gereksinimlerini de sadeleştiriyor.

 • Zengin İçerik ve Uygulamalar Sunma — IIS 7.0

Web, içerik olarak zenginleşip, iş uygulamalarının temini konusunda giderek daha uygun bir platform haline geldikçe, Web sunucusu da birçok ağın merkezine yerleşmektedir. IIS7 veri akışı ortamı ile Active Server Pages ve PHP içerisindeki Web uygulamaları da dahil olmak üzere, günümüzün zahmetli içerikleri için çözümler sunar. Yönetimi daha kolay hale getiren güncelleştirilmiş arabirim ile, IIS7’nin yeni modüler tasarımı, yöneticilerin sadece ihtiyaç duyulan bileşenlerin kurulumunu yaparak Web sunucusunun saldırı yüzeyini en alt seviyeye indirmelerini sağlar.

 • Gelişmiş Ağ Performansı ve Kontrolü — Yeni TCP/IP Yığını

Bant aralığının etkin şekilde kullanımının, kurumun merkezi sunucuları için WAN bağlantılarına dayalı dış konumlarda çalışan kullanıcıların verimliliği üzerinde doğrudan etkisi bulunmaktadır. Windows Server 2008 içerisinde yeniden tasarlanmış “yeni nesil” TCP/IP, bir uzak konum senaryosunda daha geniş oranda geliştirilmiş performans sağlar; bu da hızlı iş/zaman oranı ve ağ trafiğinin daha etkili yönlendirilmesini sunar. Windows Server 2008 ve Windows Vista® kombinasyonunun bir şube ofis senaryosunda kullanımı WAN bağlantısı üzerinden iş/zaman oranında üç kata kadar varan bir artış sağlayabilir.

 • Sağlıksız Aygıtların Ağa Bağlanmasını Engelleme — NAP

Bir kurum ağına bağlanmak zorunda olan iş ortakları ve mobil kullanıcı sayılarının giderek artması, bir ağı dış tehditlere karşı koruma konusunun önemini ve güçlüğünü artırmaktadır. Windows Server 2008 içerisindeki Network Access Protection (NAP), uyumlu olmayan bilgisayarların kurum ağına erişim sağlamalarını engellemeye yardımcı olmaktadır. NAP, bağlanmakta olan bilgisayarların sağlık durumlarını teyit edebilir ve kurumun güvenlik standartlarına uyumluluğunu sağlayabilir.

 • Zahmetli İş Yükleri için İş Sürekliliğini Destekleme – Yüksek Erişilebilirlik Özellikleri

Windows Server 2008, çoğu zahmetli işletme çözümü için gelişmiş ölçeklendirilebilirlik sunar ve işletmelerin yüksek erişilebilirlik özellikleri ile planlanmamış aksama süresi içerisinde işler halde tutulmasına yardımcı olur. Yük devretme kümelerine destek, Network Load Balancing, dinamik donanım bölümleme, sağlam depolama seçenekleri ve gelişmiş aygıt denetim mimarisi ile Windows Server 2008, tek hata noktası sorunlarına karşı koruma sağlar. Sadeleştirilmiş dağıtım ve yönetim, her boyutta kurumun erişilebilirlik ve güvenilirliği geliştirmek üzere bu özelliklerden faydalanmalarını sağlamaktadır.

 • Güvenli Birlikte Çalışma Sağlama — Active Directory Federated Rights Management

Şirketlerin, ellerinde bulunan bilgiler üzerindeki kontrollerini kaybetmeden, bu bilgileri iş ortakları ve müşterileri ile paylaşmaları gereklidir. Rights Management Services, bu dökümanların gerek içeriden gerek dışarıdan, kimler tarafından görüntülenebileceği, basılabileceği, hatta kimlerin iletme ya da silme hakkına sahip olup olmadığı denetleyebilmelerini sağlar.

 • Heterojen Ortamlara Bağlantı Kurma

Windows Server 2008, çoklu kullanıcı UNIX ortamı olan ve 300’ün üzerinde araç ve kabuk komutlarına destek veren Subsystem for UNIX-based Applications (SUA) içerir. Kullanıcılardan biri değiştirildiğinde, kullanıcı kimliklerini otomatik olarak eşleyerek, Windows alanları ve UNIX sistemleri için bir adet kullanıcı adı ve şifresini muhafaza edebilirler. SUA, yerel UNIX performansını mümkün kılarak ve UNIX uygulamalarının Windows API’larını ve bileşenlerini yükseltmelerini sağlayarak, herhangi bir emülasyona gereksinim duymadan Windows tabanlı sunucular üzerinde çalışmaktadır.

 • Uzak Alanlar için Üst Seviyede Hizmet ve Destek

Şube ofisleri gibi uzak konumlar, bir BT problemi haline gelebilir. Genellikle yerel bir BT personeli bulunmaz, bu da yazılımların dağıtımını ve güncelleştirilmesini oldukça pahalı ve zaman alan bir hale getirir. Uzak bir alanda güvenlik ve IP standartlarını uygulatmak oldukça zor olabilir. Windows Server 2008, yöneticilerin uzaktan yönetim kullanarak, birçok sorunu düzeltmesine izin verip, neredeyse fiziksel olarak yerinde konumlanmış kadar iyi bir uzaktan yönetimi mümkün kılmaktadır. Yeni Read-Only Domain Controller, uzak altyapı içerisinde Active Domain yönetimi sağlamak için daha güvenli bir yol sunmaktadır.

 • Uygulama, Yönetim ve Otomasyonu Kolaylaştırma—Server Manager ve PowerShell

Server Manager Console, sunucu durumunu görüntüleyerek; sunucu görev konfigürasyonu ile problemleri belirleyerek; sunucu üzerinde kurulumu yapılmış bütün görevleri yöneterek, bir sunucunun konfigürasyon ve sistem bilgilerinin yönetimini yapacak tek bir birleşik uçbirim sunar. Service Modeling Language (SML) platformu üzerine kurulmuş olan Server Manager, birden fazla arabirim ve araçlar arasında geçiş yapmak zorunda kalmaksızın, yöneticilerin görevlerini çok daha az tıklama ile tamamlamalarına olanak tanır.

.................................................................................................................................................................................................................

Exchange Server
Exchange Server

Exchange Server nedir?

Exchange server genellikle büyük şirket holding vs kuruluşlarda şirket içi ve gerektiğinde şirket dışı mail trafiğini düzenlemek ve kontrol altında tutmak ve haberleşmeyi sağlamak için kullanılır.

Exchange Server , Microsoft Office Outlook  ile nasıl bütünleşir?

Outlook , Exchange ile uyumlu bir istemcide bulunan e-posta, takvim oluşturma, kişiler ve görevler gibi özelliklerin tamamına sahiptir. Exchange Server  birlikte kullanıldığında Outlook , uzun sürebilecek toplantı ve kaynak zamanlamasını otomatik olarak yapan Zamanlama Yardımcısı’ndan Yönetilen Klasörler’e kadar pek çok yeni özellikten kullanıcıların yararlanmalarını sağlar.

.................................................................................................................................................................................................................

SQL Server
SQL Server

Veritabanı Nedir?
Veritabanı, düzenli veriler topluluğudur. Geniş anlamıyla biribirleri ile ilişkili verilerin tekrarına yer vermeden çok amaçlı olarak depolanmasına olanak sağlayan yapıya Veritabanı denir.

Microsoft SQL Server en çok kullanılan veritabanı sunucu yazılımıdır. Veritabanlarının oluşturulmasını ve yönetilmesini sağlayan kurumsal çaplı Veritabanı Yönetim Sistemidir. Dünyada en yoğun kullanılan yönetim sistemi SQL Server’dır. SQL Server’ı kullanarak verilerinizi dilediğiniz şekilde yönetebilir ve Stored prosedürleri kullanarak çok sayıda ve komplike sonuçlar döndürebilirsiniz. Böylece istediğiniz verileri raporlayarak elde edebilirsiniz.

Microsoft SQL Server Enterprise Edition : En geniş SQL Server sürümüdür. 32 İşlemci deseteği ve 64Gb RAM desteği sağlamaktadır. Yedek sunucu gibi gelişmiş özellikler sunar.

Microsoft SQL Server Standart Edition : Küçük ve orta ölçekli kuruluşlar için geliştirilmiş SQL sürümüdür. 32 Tb disk, 4 işlemci ve 2Gb RAM desteği sunar.

Microsoft SQL Server Personal Edition : SQL Server’ın bu sürümü sunucu yapılı işletim sistemleri dışında Windows 98, Windows XP ve Windows Vista gibi işletim sistemleri üzerinede kurulabilir. En fazla 5 kullanıcı erişimine destek verir.

................................
© 2010 İNKA BİLİŞİM
Her Hakkı Saklıdır.