Anasayfa I Kariyer I Site Haritası I SSS I İletişim

İnka Bilişim Logosu

........................................................
........................................................
........................................................
........................................................
........................................................
Depo Otomasyon Çözümleri
E- Bülten Üyeliği
 
------------------------------------------------
Microsoft
------------------------------------------------
0216 469 69 00
(pbx)

Veri Kurtarma

Bilgisayarınızdaki hayati önem taşıyan verileriniz, her zaman virüsler, hackerlar, elektrik kesintileri,yedekleme hataları, RAID problemleri, fiziksel hasarlı sürücüler, mekanik hatalar, doğal afetler, sistem çökmeleri ve insan hataları ve benzeri risklerin tehdidi altındadır. Sisteminiz virüsler veya başka bir problem nedeniyle çöktüyse veya verilerinize ulaşamıyorsanız telaşlanmanıza gerek yok. Inka Bilişim veri kurtarma konusunda size birçok çözüm sunar.

Veri kaybına uğrayan harddiskinizi servisimize gönderdiğinizde ekibimiz harddisk üzerinde testlerini gerçekleştirir ve kurtarılabilecek verinin listesini size e-posta, faks yada posta yoluyla ulaştırır. Onayınız alındıktan sonra kurtarılan veri istediğiniz depolama ortamına (CD, DVD, Harddisk vs.) kopyalanarak hasarlı hardisk ile birlikte size geri gönderilir.

Sabit diskiniz arızalandığında atılması gereken ilk adım , sorunun niteliğini ve hasarın boyutunu belirlemek için veri saklama ortamının profesyonel kişilerce incelenip araştırılmasıdır. Kullanıcı veya yetersiz bilgiye sahip servis elemanlarının müdahalesi durumun da veri kaybı büyüyebilir ve diski kurtarmak imkansız hale gelebilir. Bu tür çalışmalar oldukça yüksek düzeyde bilgi birikimi ve tecrübe gerektirir.

Uzman olmayan kişilerin yaptıkları hatalı müdahaleler, çok kolay ve ucuza kurtarılabilecek verilerin kurtarılamaz duruma gelmesine ya da yüksek maliyetli, uzun ve zahmetli çalışmalar sonucu kurtarılabilmesine neden olmaktadır.
Arızaların çoğu topraklama hatası, yüksek voltaj, düşük voltaj, bilgisayar aksamının yanlış montajı v.b. gibi basit bir şekilde önlenebilecek hatalardan oluşmaktadır. Daha dikkatli davranarak bunlara engel olabilirsiniz.

Voltaj sorunlarına karşı mutlaka güç kaynağı ve darbe önleyiciler kullanın. Ancak unutmayın ki bunların kullanılması arıza riskini azaltır, tamamen ortadan kaldırmaz. Sabit diskler mekanik ağırlıklı aygıtlardır. Mekanik ağırlıklı aygıtlar, sarsıntı darbe, ısı ve nemden etkilenirler. Bilgisayarınıza yaptıracağınız periyodik bakımlar bilgisayarınızın ısı ve nemden etkilenmesini azaltacaktır.

Veri Kurtarma
 
Çözümlerimiz

Sabit diskiniz arızalandığında ilk yapılacaklar

»»
Hemen bilgisayarınızı kapatın!
»» Hiçbir şey denemeyin!
»» Donanım arızaları incelenmeden yazılımla kurtarma yapmaya çalışmayın!
»» Yedeklerinizi kontrol edin !
»» Diski üzerine bir şey kaydetmeyin, silmeyin, formatlamayın!
»» Uzmana danışın !

 
   
................................
© 2010 İNKA BİLİŞİM
Her Hakkı Saklıdır.